Zobacz: Rzucanie palenia | Palenie a ciąża | Wpływ palenia na organizm | Wspomaganie rzucania palenia | Motywacja do rzucenia | Papierosy a rak płuc | Desmoxan | E-papierosy

Palenie a organizm ludzki

Palenie jest bardzo niebezpiecznym dla naszego zdrowia nałogiem. Powoduje niodwracalne zmiany dla naszego zdrowia i skraca je.Większość ludzi mimo tej świadomość wybiera palenie.Palenia wpływa głównie na serce płuca i skóre. Palenie negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, lecz również bliskich nam osób, które przebywają w naszym otoczeniu. Palenie bierne bywa przyczną dolegliwości zdrowotnych takich jak astma, zespół nagłej śmierci niemowląt, choroba Crohna, alergia, opóżnienie w rozwoju, ryzyko infekcji ucha.

Wpływ palenia na organizm

Chciałabym w tym miejscu tylko wymienić narządy człowieka zagrożone przez palenie

  1. płuca
  2. jelita
  3. serce
  4. żołądek
  5. mózg
  6. nerka
  7. trzustka
  8. tarczyca
  9. kończyny górne i dolne Regularnie paląc zwiększasz ryzyko złamań kości, gdyż pod wpływem nikotyny zmniejsza się ich gęstość. Kiedy palisz dostarczasz mniej tlenu swoim mięsniom bo pod wpływem nikotyny zamienia się on w dwutlenek węgla. W wyniku tego Twoje mięsnie bardziej się męczą i szybciej zużywają. Mężczyćni, którzy palą mają zwiększone ryzyko impotencji.Palenie może również doprowadzić do zmniejszenie grubości plemników co może doprowadzić do problwmów z impotencją. Palące osoby mają zwiększone ryzyko raka żołądka i jelit. Występują u nich również częściej wrzody żoładka. Jeżeli palisz Twoje serce musi ciężej pracować, ponieważ dostarczać mu zbyt małą ilość tlenu potrzebną do tego by funkcjonowało odpowiednio. Musi związku z tym pompować większą ilość krwi w organiźmie. Palenie papierosów jest w związku z tym bardzo dużym obciążeniem dla naszego serca i naszyń krwionośnych. Nie wiesz czy wiesz, ale aż osiemdziesiąt procent ludzi, którzy mają raka płuc było kiedyś palaczami. Negatywnie wpływają szczególnie substancje smoliste, które są zawarte w papierosach.

Czy chciałbyś aby te narządy Twojego organizmu były zagrożone przez papierosy?

Czy byłbyś w stanie się ich pozbyć np. przez amputacje. Odpowiedź należy do Ciebie.

Nikotyna i dym nikotynowy w każdej ilości i postaci szkodzi. Ja namawiam RZUĆ PALENIE. Oprócz skutków zdrowotnych palenie wpływa również na naszą syutację ekonomiczną.

    

Zamiast papierosa: Jednym z aspektów, dla których warto jest się zdecydować na e-papierosa, jest to, iż jest on dużo zdrowszy od tradycyjnego papierosa. Dowodem na to są wyniki badań przeprowadzonych przez liczne instytucje światowe, jak i opinie samych palaczy. Czytaj dalej... »
Rzuć palenie

Jak rzucić palenie?

Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Atopowe zapalenie skóry
Kamienie i kolki nerkowe

Bezpłatne porady jak rzucić palenie

Masz problem z paleniem?
Chcesz rzucić palenie?
Chcesz zaosczędzić te wszystkie pieniądze które wydajesz na papierosy, tytoń?
Wpisz tu swój adres e-mail i imię.
Otrzymasz dzięki temu kilka bezpłatnych porad przez e-mail
na temat rzucanai palenia.

Imię:
E-mail:

Zamkniecie

„Sekret, by rzucic palenie raz na zawsze”