Palenie a ciąża

Zobacz: Rzucanie palenia | Palenie a ciąża | Wpływ palenia na organizm | Wspomaganie rzucania palenia | Motywacja do rzucenia | Papierosy a rak płuc | Desmoxan | E-papierosy

Wpływ palenia na ciążę

Już w momencie kiedy planujesz zajść w ciąże powinnaś rzucić palenie. Nikotyna powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie jajowodów a toksyczne składniki zawarte w niej powodują zmiany w błonie śluzowej macicy. Jeżeli będziesz więc palić istnieje ryzyko tak zwanej ciąży pozamacicznej. Kiedy chcesz zajść w ciąże weź również pod uwagę to, że palenie obniża Twoją płodność. Jeśli Ty oraz partner palicie możecie mieć kłopoty z poczęciem dziecka. Zanim Twoje dziecko urodzi się z problemami lub nie urodzi się wcale zastanów się. Jeśli już zaszłaś w ciąże pamiętaj, że paląc narażasz swoje dziecko na czterdzieści substancji rakotwórczych i czterysta chemicznych. Dym tytoniowy dociera do płodu i powoduje zmiany w wentylacji.

Ciąża powoduje, że dziecko otrzymuje tlen wraz z krwią matki. Palące matki zmniejszają potrzebną ilość tlenu o dwadzieścia pięć procent a ich dziecko się dusi. Do dziecka dociera wiele szkodliwych substancji a jest za małe, aby je zwalczyć więc zaczyna rozwijać się nieprawidłowo. Z krwią matki do dziecka docierają substancje odżywcze. Palące kobiety dostarczają ich mnie a ich dzieci rodzą sie lżejsze.Należy wziąść również pod uwagę, że dziecko poczęte może być narażone na skutki palenie nie tylko przez swoją matkę lecz również inne osoby, które palą w jej otoczeniu.

Jeżeli palisz dziecko nie dostaje tlenu, który tak bardzo jest mu potrzebny aby właściwie rozwijać się w Twoim brzuchu. Jeśli Ty palisz dziecko ma kontakt ze wszystkimi substancjami rakotwórczymi i chemicznymi jaki wdycha z dymem nikotynowym od pierwszych chwil swojego życia. Dziecko osoby, która pali w czasie ciąży rodzi się z niedoborem wagi i wzrostu i jest bardziej narażone na wszelkie choroby związane z okresem niemowlęcym. Twoje palenie może doprowadzić do różnorodnych powikłań i komplikacji np. krwawienie dróg rodnych, wcześniejszego porodu, poronienia, łożyska ułożonego przodem. Jest to wielkie ryzyko gdyż dziecko po prostu może nie urodzić się na tym świecie :(. Dzieci, których matki palą i paliły w czasie ciąży częściej chorują na choroby układu oddechowego, astmę, białaczkę, zapalenie ucha.

Zastanów się czy chcesz naraż na to Twoje dziecko. Palenie w ciąży i po niej może powodować kłopoty z karmieniem. Osoby palące mają 30 procent mniej mleka a pokarm, który wytwarzają jest gorszej jakości. Ma ono zawartość kadmu, który jest toksyczny. Jeśli kobieta nie pali produkuje mleko zdrowsze, bogatsze w witaminy i około 500 aktywnych składników. Jeśli palisz to tak jakbyś dorzucała dziecku do posiłku nikotynę.

Komplikacje z ciążą wynikające z palenia

Miej świadomość, że jeżeli palisz Twoja ciąża jest zagrożona. Może dojść do poronienia, przedwczesnego porodu, krwawienia z dróg rodnych, przedwczesnego odklejenia łożyska, pęknięcia błon płodowych. To wszystko stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia Twojego dziecka. Prawdopodobnie zaskoczy Cię ta liczba ale aż 1400 niemowląt rocznie umiera w Polsce, ponieważ ich matki paliły w czasie ciąży lub były narażone na kontakt z dymem tytoniowym.

Dziecko matki palącej w ciąży

Dziecko w łonie matki wolniej się rozwija z powodu ciągłego niedożywienia i niedotlenienia organizmu. Po urodzeniu takie dziecko ma nie tylko mniejszą wagę urodzeniową, ale też słabszą odporność. Takie dziecko jest zazwyczaj słabsze niż inne dzieci w jego wieku a jako dorosły człowiek częściej choruje. Najczęściej są to kłopoty z układem krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, astma. Na takie dolegliwości dziecko jest narażone też wtedy, kiedy matka pali przy nim po urodzeniu. Palenie może wywoływać u dziecka problemy z sercem, biegunkę, wymioty.Dziecko przy palaczu może być również bardziej niespokojne.Dym papierosowy zawiera dużo toksycznych składników.Z tego powodu dzieci palaczy sprawiają więcej problemów wychowawczych, są bardziej niespokojne i rozdrażnione. Często dzieci palących osób kiedy są starsze łatwiej popadają w ten nałóg pod wpływem uzależnienia z dzieciństwa.

ZANIM SIĘGNIESZ PO PAPIEROSA W CIĄŻY DOBRZE PRZEMYŚL NA CO NARAŻASZ SWOJE DZIECKO

    

Zamiast papierosa: Jednym z aspektów, dla których warto jest się zdecydować na e-papierosa, jest to, iż jest on dużo zdrowszy od tradycyjnego papierosa. Dowodem na to są wyniki badań przeprowadzonych przez liczne instytucje światowe, jak i opinie samych palaczy. Czytaj dalej... »
Rzuć palenie

Jak rzucić palenie?

Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Atopowe zapalenie skóry
Kamienie i kolki nerkowe

Bezpłatne porady jak rzucić palenie

Masz problem z paleniem?
Chcesz rzucić palenie?
Chcesz zaosczędzić te wszystkie pieniądze które wydajesz na papierosy, tytoń?
Wpisz tu swój adres e-mail i imię.
Otrzymasz dzięki temu kilka bezpłatnych porad przez e-mail
na temat rzucanai palenia.

Imię:
E-mail:

Zamkniecie

„Sekret, by rzucic palenie raz na zawsze”