Zobacz: Rzucanie palenia | Palenie a ciąża | Wpływ palenia na organizm | Wspomaganie rzucania palenia | Motywacja do rzucenia | Papierosy a rak płuc | Desmoxan | E-papierosy

E-papierosy

Są to inaczej elektroniczne papierosy. E-papieros to urządzenie, które ma kształt i budowę zwykłego papierosa. Możne znaleć również takie, które ma kształt zwykłego papierosa czy cygara.Można je zakupić w zestawach pojedyńczych lub podwójnych. Dzięki e papierosom palacz otrzymuje odpowiednią dawkę nikotyny i z tego względu nie ma przykrych objawów związanych z odstawieniem palenia.Dodatkową zaletą jest to, że podczas ich stosowania wyjkonujesz takie same ruchy jak wtedy kiedy palisz.Zwykłe papierosy mają wiele toksycznych i rakotwórczych związków chemicznych mogących być zagrożeniem dla człowieka. Do najniebezpieczniejszych należą min.: aceton, amoniak, piren, tlenek węgla, toluen.Jeżeli palisz to te substancje dostają się do płuc Twoich oraz ludzi, którzy Cię otaczają. W konsekwencji może to doprowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem jak choroby serca i naczyń, nowotwory, osłabienia organizmu oraz spadek wydolności. E-papieros wyglądem przypomina normalnego papierosa bo ma ustnik, końcówkę, która się żarzy i leci z niego mgiełka, która przypomina dym.Bywa, że jest to ostanie rozwiązanie dla ludzi, którzy wielokrotnie i różnymi sposobami próbowali zerwać z nałogiem. E- papieros może stanowić etap przejściowy między nałogiem i zerwaniem z nim.

Wpływ e-papierosów na zdrowie

E-papierosy nie posiadają toksycznych związków zawartych w nikotynie.Zawartość nikotyny w elektonicznym papierosie można regulować.E papieros jest w stanie zaspokoić Twoją potrzebę palenie i nie dochodzi też do procesu spalenie. Palenie e papierosów nie powoduje przykrych zapachów, które dostają sie do powietrza kiedy palisz zwykły papieros. Nie jesteś również narażony na szkodliwy dym.Elekroniczne papierosy nie powodują uczuleń, które mogą wystąpić przy paleniu zwykłych papierosów. E-papierosy są mniej szkodliwe dla zdrowia niż zwykłe papierosy. Badania z 2012 roku pokazują, że w zwykłych papierosach znajduje się 5600 różnych związków. Płyn liquid zawarty w papierosach elektronicznych zawiera oprócz nikotyny wodę, glikol propylenowy albo glicerynę oraz mieszankę innych związków zapahowo samakowych, które mają atest dopuszczalności w produktach kosmetycznych i spożywczych.Badania na ten temat przeprowadził profesor Andrzej Sobczak.Profesor ten uważa, że stężenie substancji toksycznych w liquidach jest minimalne. Zwykłe papierosy zawierają tlenek węgla, który powoduje przemianę naszej hemoglobiny w karboksyhemoglobinę. W wyniku tego trudniejsze jest oddychanie oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. W elektronicznym papierosie ten związek nie istnieje co sprawia, że jest o wiele bezpieczniejszy.

Jak zerwać z paleniem przy pomocy e-papierosów

Najprościej jest najpierw zamówić e-papierosa przez internet a potem przechodzić przez kolejne etapy rzucenia. Pierwszym etapem w walce nałogiem będzie zacznij używać e-papierosa z dużą zawartością nikotyny jeżeli dużo paliłeś. Ten etap trwa około sześć tygodni. Jeśli paliłeś papierosy typu ligh możesz spróbować przejść odrazu do drugiego etapu. W kolejnym etapie należy przez dwanaście tygodni używać e- papierosów ze średnią zawartością nikotyny. W trzecim etapie włóż wkład z niską zawartością nikotyny i niech ten etap trwa około 4 tygodni. Po tym czasie możesz spróbować używać wkładu bez nikotyny przez około dwa tygodnie. To powinno pomóc w zupełnym skończeniu z nałogiem.

Stosowanie e-papierośow

E-papierosy można kupić i stosować praktycznie wszędzie.Palenie e-papierosów nie jest zakazane w miejscach publicznych a "mgiełka", która się z nich wydobywa nie wywołuje przykrego zapachu.W Polsce nie ma konkretnych uregulowań prawnych na temat e-papierosów. W związku z powyższym ich sprzedaż osobom nieletnim nie jest zakazana. Są one coraz częściej używane przez uczniów szkół średnich.

Przeciwskazania do stosowania e-papierosów

Elektronicznych papierosów nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby które są uczulone na składnik e-liquidu.

Poradnik jak rzucić palenie dostępny tutaj - zobacz » Czytając go dowiesz się ja skutecznie pozbyć się swojego nałogu. Od dziś możesz możesz skutecznie skończyć z paleniem.

    

Zamiast papierosa: Jednym z aspektów, dla których warto jest się zdecydować na e-papierosa, jest to, iż jest on dużo zdrowszy od tradycyjnego papierosa. Dowodem na to są wyniki badań przeprowadzonych przez liczne instytucje światowe, jak i opinie samych palaczy. Czytaj dalej... »
Rzuć palenie

Jak rzucić palenie?

Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Atopowe zapalenie skóry
Kamienie i kolki nerkowe

Bezpłatne porady jak rzucić palenie

Masz problem z paleniem?
Chcesz rzucić palenie?
Chcesz zaosczędzić te wszystkie pieniądze które wydajesz na papierosy, tytoń?
Wpisz tu swój adres e-mail i imię.
Otrzymasz dzięki temu kilka bezpłatnych porad przez e-mail
na temat rzucanai palenia.

Imię:
E-mail:

Zamkniecie

„Sekret, by rzucic palenie raz na zawsze”